KADİR GECESİNİ YAKALAMANIN SIRRI

 

Kadir Gecesi'nin ,Ramazan ı Şerif 'in 20'sinden sonraki tek gecelerinde aranmasına dair müteaddit Hadis i Şerfiler varid olmuştur.Birinden itibaren tek gecelerde aranmasını tavsiye eden büyüklerde vardır.İmam ı Şa'rani Hazretleri ,Kadir Ge...cesi'nin kaçıncı gece olduğunu ,Ramazan ı Şerif' in giriş günlerine göre şöyle tespit etmiştir.

■Pazar günü girerse ,28'i 29'a bağlayan gece
■Pazartesi günü girerse,20'yi 21'e bağlayan gece
■Salı günü girerse ,6'yı 27'ye bağlayan gece
■Çarşamba günü girerse,18'i 19' a bağlayan gece
■Perşembe günü girerse ,24'ü 25'e bağlayan gece
■Cuma günü girerse ,16'yı 17'ye bağlayan gece
■Cumartesi günü girerse ,22'yi 23'e bağlayan gece
İmam ı Şa'rni hz 30 sene Kadir Gecesi'yle bu usule göre müşerref olmuşladır.Birçok ehlilullah bu usulle Kadir Geces'ni bulmuşlardır.

Kadir Gecesi'nin bu ay içerisinde hangi gece olduğunun gizlenmesi ,müminlerin her geceyi Kadir Gecesi bilip ,her gece çokça ibadet etmeleri içindir

Kadir Gecesi'nde hava berrak ve güzel olur.O gece hrşey Allah' a secde eder.Denizlerin suyu bir an için tatlılaşır.Mü'minler afv-ı ilahi ve mağfiret - i sübhaniye mazhar olurlar.

Netice olarak Ramazan ı Şerif hangi gün girerse girsin ,bu hesaba göre Kadir Gecesi ,cumartesiyi pazara bağlayan geceye isabet etmektedir.Ramazan ı Şerif 'in ikinci yarısında ise ,iki adet cumartesi vardır.Bunlardan gecesi tek sayıya isabet eden Kadir Gecesi'dirÇÇ 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !